Lákáme na obří loutky v Plzni

26. 8. 2015
Autor: Bára Soukupová, Kája Skalová

Když se v Plzni oslavuje kultura, nesmí se zapomenout na tradici plzeňského loutkařství. A když už loutky, tak ne jen tak ledajaké, ale přímo obří!

O víkendu od 28. do 30. srpna promění španělská divadelní skupina Carros De Foc ulice Plzně v ohromné loutkové divadlo a rozhýbe tu své dvanáctimetrové marionety. A jelikož už předem víme, že to bude opravdu pecka, pomohli jsme organizaci Plzeň 2015 na tuto akci patřičně nalákat veřejnost.

Pro Plzeň 2015 už jsme pracovali na několika projektech a tentokrát se na nás tým hlavního města kultury obrátil se zadáním něčeho opravdu… obřího. A kdo tahal za grafické nitky? Úkolu se zhostila naše nebojácná grafička Karla Skalová, která pomalovala pořádný kus Plzně a okolí.

Kája, hlavní vektorová řezbářka obřích loutek.

Kája naštěstí v projektu jako loutka nefungovala, naopak měla volnou ruku a možnost se kreativně vyřádit. Požadavky na vizuál byly prosté: animovaný styl a vyobrazení loutky a Plzně.

Fotografii jedné z loutek z výbavy umělců Carros de Foc jsme přepracovali do vektorové podoby. Vektor jsme zvolili právě proto, že se s ním jednoduše pracuje a na rozdíl od fotografie je ostrý i v “loutkově obřích” formátech. Dá se libovolně zmenšovat nebo zvětšovat bez ztráty kvality a snáze se rozhýbe v animaci. Navíc je možné pracovat s každým objektem v obrázku odděleně.

Začalo se plakátem, který prošel několika úpravami. Původní verze se vyšperkovala až do podoby, jakou teď vidíme v ulicích.

Zpracovala se řada materiálů, od plakátů přes billboardy až po speciální noviny, které vyšly jako příloha v Plzeňském deníku.

Naše práce zahrnovala také podklady pro videospot, který běží aktuálně online nebo je k vidění ve vysílání České televize. Vizuály rozhýbalo studio BareBear a scénáře i režie se chopil ředitel studia Radovan Surý.

A to je vše. Tak končí pohádka o tom, jak jsme ozdobili Plzeň. Jak se vám líbí naše práce? A uvidíme se na akci?


Sdílejte článek

Tagy

Líbí se vám obsah?

Zadejte svůj e-mail a budete vždy jako první informováni o novém článku.

Máme zkušenosti a znalosti.

Poptejte nás.

Zavolejte
+420 730 871 499

Napište
hello@b-m.cz